Chiński eksport samochodowy przenosi się do transportu kontenerowego

Niedobór pojemności floty dedykowanej do przewozu samochodów, oraz niższe stawki frachtu kontenerowego prowadzą do wzrostu udziału transportu kontenerowego w chińskim eksporcie pojazdów - podaje The Loadstar.

The Loadstar przytacza dane VesselsValue, z których wynika, że koszt przewozu pojazdu na specjalistycznym statku PCTC z Szanghaju do Europy Północnej w styczniu br. był o 17% wyższy, niż średni koszt w czwartym kwartale ubiegłego roku. Stawka ta jest około 4 razy wyższa, niż koszt wysyłki kontenera na rynku spotowym.

Zaletą kontenerów jest niewątpliwie to, że można je załadować na kolej bez ryzyka przeciążenia. Specjalnie wyposażony kontener może pomieścić 3-4 pojazdy, w zależności od ich wielkości.

1 lutego operator logistyczny Chang'an Automobile Chang'an Minsheng, chiński państwowy koncern motoryzacyjny, podpisał pięcioletni kontrakt z HiSeas Autoship, spółką córką Cosco Group, na usługi kontenerowego transportu multimodalnego pojazdów Chang'an.

Od października ubiegłego roku HiSeas podpisał podobne umowy z trzema innymi chińskimi producentami samochodów: China FAW Group, Dongfeng Liuzhou Motor i SAIC Motor.

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola