DB ogłasza największą podwyżkę cen w historii grupy

Niemiecka Federalna Agencja Sieci zatwierdziła żądaną podwyżkę cen tras dla DB InfraGo, spółki zależnej Deutsche Bahn AG zajmującej się infrastrukturą kolejową, na nadchodzący rok.

Według Stowarzyszenia Kolei Towarowych ceny kolejowego transportu towarowego mają wzrosnąć w przyszłym roku o 16,2%. W związku z tym ceny tras obecnie wynoszące 3,21 euro za standardowy pociąg towarowy od grudnia 2024 roku wzrosną o 52 centy do 3,73 euro za kilometr trasy.

„Zamiast skupiać się na dobru wspólnym DB uruchamia największy w historii grupy program podwyżki cen tras” – komentuje dyrektor zarządzający Güterbahnen Neele Wesseln.

Rząd jednocześnie tnie federalne dotacje federalne na transport kolejowy, więc cena za kilometr wzrośnie o 121% od grudnia 2023 roku do grudnia 2024 roku. Według stowarzyszenia to o 31 punktów procentowych więcej niż jednorazowa podwyżka opłat za przejazd ciężarówek w grudniu ubiegłego roku (około 90 procent).

Stowarzyszenie ostrzega, że „szereg przedsiębiorstw kolejowych znajdzie się na krawędzi egzystencji gospodarczej”, zwłaszcza że otoczenie gospodarcze dla transportu kolejowego jest już trudne.

Źródło: trans.info

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola