Globalny rynek logistyki kontraktowej przekroczył prognozy na 2023 rok

Raport przygotowany przez analityków Transport Intelligence (TI) zawiera aktualne dane, z których wynika, że w 2023 roku światowy rynek logistyki kontraktowej był wart 283,98 miliardów euro, co oznacza realny wzrost o 3,5%, czyli poprawę w stosunku do wzrostu o 3% w roku poprzednim.

Wyniki te przekroczyły oczekiwania ustalone 6 miesięcy temu, kiedy TI przewidywało, że wzrost w 2023 roku spowolni w porównaniu z 2022 rokiem.

Do wzrostu rynku logistyki w ubiegłym roku przyczyniło się przede wszystkim rozszerzenie logistyki kontraktowej w krajach rozwijających się przy mniejszym wzroście w regionach rozwiniętych. Podczas gdy w Europie nastąpiło spowolnienie gospodarcze, silny wzrost produkcji w Azji przyczynił się do dobrych wyników w sektorze logistycznym.

Jeśli chodzi o regionalny udział w rynku, liderem jest region Azji i Pacyfiku z około 39-40% światowego rynku logistyki kontraktowej, a za nim plasują się Europa i Ameryka Północna z odpowiednio około 28-29% i 25%.

Analitycy TI optymistycznie patrzą na ożywienie światowej gospodarki po kryzysie. Oczekują, że handel międzynarodowy przyczyni się do bardziej dynamicznego rozwoju rynku logistyki kontraktowej, prognozując wzrost wartości rynku o 4,2% w 2024 roku do około 296 miliardów euro. Prognoza ta stanowi poprawę w stosunku do prognozy z końca 2023 roku, która zakładała stopę wzrostu na poziomie 3,7%.

Źródło: trans.info

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola