Liczba kradzieży z samochodów ciężarowych gwałtownie rośnie w całej Europie

Według danych stowarzyszenia bezpieczeństwa transportu TAPA, w lutym 2023 r. towary o wartości 8 947 337 euro zostały skradzione z ciężarówek w 29 krajach regionu EMEA, co stanowi wzrost o 82,5% w porównaniu z lutym 2022 r.

Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej w marcu, a spedytorzy zgłosili straty z tytułu kradzieży z ciężarówek o ponad 80% w porównaniu z lutym. W trzecim miesiącu tego roku członkowie TAPA odnotowali 565 kradzieży, a łączna wartość skradzionych towarów osiągnęła 16 155 929 euro. Jednak prawie jedna trzecia tej kwoty dotyczy jednego przestępstwa, które miało miejsce w Wielkiej Brytanii: złodzieje uzyskali dostęp do zabezpieczonego kompleksu firmy dostarczającej gotówkę w Slough i zdołali

Wiodącym krajem pod względem kradzieży ładunków są Niemcy z 33% wszystkich zgłoszonych incydentów (167 kradzieży). Na drugim miejscu w tym smutnym rankingu znajduje się Wielka Brytania z 87 incydentami, a na trzecim Francja z 76 zgłoszonymi kradzieżami.

Nadal zgłaszane są również kradzieże paliwa z ciężarówek. W marcu zgłoszono 91 incydentów w 10 krajach: Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Źródło: trans.info