Nowe przedsiębiorstwo transportowe TELS w Czechach

TELS CARGO W celu rozwoju potencjału usługowego Grupy TELS oraz optymalizacji schematów dostaw ładunków, na bazie funkcjonującego od 2011 r. oddziału TELS w Pradze została utworzona nowa firma przewozowa TELS CARGO w Republice Czeskiej.

Dla czeskiego oddziału transportowego Grupy TELS zamówiono 20 zestawów składających się z ciągników siodłowych MAN oraz naczep KRONE, jak również 20 naczep typu mega (KRONE Mega Liner) o wysokości przestrzeni ładunkowej 3 metry. 6 naczep mega są już wprowadzone do użytkowania i rozpoczęły wykonywanie przewozów towarowych z Europy do Federacji Rosyjskiej. W ciągu lata 2019 r. tabor zostanie całkowicie skompletowany wspomnianą wyżej liczbą pojazdów.

Zarejestrowanie samochodów w Czechach ułatwia organizację logistyki pomiędzy Czechami a krajami WNP, w tym pozwala na optymalizację procesów dostaw ładunków w warunkach deficytu zezwoleń na międzynarodowe przewozy drogowe.

„Posiadanie floty z czeskimi tablicami rejestracyjnymi da nam mozliwość rozwoju usług w relacji Czechy-Rosja (import, eksport), ponieważ będą to przewozy dwustronne, co do których deficytu zezwoleń zazwyczaj nie ma. Nasza działalność nie będzie już zależała w dotychczasowym stopniu od ciągłego zmniejszenia kwot polskich zezwoleń tranzytowych dla rosyjskich firm transportowych”, - skomentował decyzję firmy dyrektor ds. przewozów Grupy TELS Andrey Abragimovich.

W perspektywie samochody TELS należące do czeskiej floty będą mogły z łatwością wejść do segmentu wewnątrzunijnych przewozów drogowych.

Obecność we flocie naczep typu mega w pewnych okolicznościach zmniejsza dla Klienta koszt dostawy dzięki wiekszej objętości ładowanego towaru. Oprócz zwiększonej przestrzeni ładunkowej, konstrukcja nowych naczep daje możliwość swobodnego załadunku towarów o wysokości do 3 metrów.

„W naszej rosyjskiej flocie jest już w użytkowaniu 40 naczep typu mega. Jednak wysokość użytkowa ich przestrzeni ładunkowej, niestety, jest nieco niższa od 3 metrów, i ciężko jest załadować do nich wózkiem widłowym towary o wysokości zbliżonej do maksymalnej – wózek potrzebuje marginesu wysokości. Nowe megi umożliwiają bezpieczne podniesienie dachu o 30-40 centymetrów i załadowanie towarów o wysokości dokładnie 3 metry”, - wyjaśnił Andrey Abragimovich.

 MAN_MEGA.jpg

MEGA-1.jpg      п.стойка-600.jpg

MEGA-zagr.jpg

Na chwilę obecną własna flota Grupy TELS liczy 300 zestawów składających się z ciągników MAN oraz VOLVO z naczepami plandekowymi różnej konstrukcji. Do końca 2019 r. planowane jest powiekszenie floty do 350 jednostek zarejestrowanych zarówno w Rosji jak i w Czechach.