Obowiązkowe znakowanie obuwia i leków w Federacji Rosyjskiej rozpocznie się od 1 lipca

Data rozpoczęcia obowiązywania obowiązkowego znakowania leków, obuwia i papierosów kodami Data Matrix z rejestracją w systemie "Честный ЗНАК" (Chestnyy ZNAK) przenosić się dłużej nie będzie.

Jak informuje gazeta „Известия” (Izvestiya) zakaz obrotu nieoznakowanymi wyrobami tych kategorii towarów na rynku Federacji Rosyjskiej zacznie obowiązywać od dnia 1 lipca bieżącego roku. Gazeta jako źródło wskazuje uczestnika spotkania w Gabinecie Ministrów Federacji Rosyjskiej, które odbyło się pod koniec maja bieżącego roku. Informacja została również potwierdzona przez źródło gazety w rządzie

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Ministerstwa Ochrony Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa, Federalnej Służby Nadzoru w Sferze Ochrony Zdrowia, Federalnej Służby Celnej, Federalnej Służby Nadzoru w zakresie Ochrony Praw Konsumenta i Dobrostanu Człowieka oraz przedstawiciele operatora systemu znakowania — Centrum Rozwoju Zaawansowanych Technologii („Operator –CRZT”).

Agencja prasowa ТАСС (TASS) również potwierdziła stanowcze plany rządu dotyczące wprowadzenia obowiązkowego znakowania obuwia i leków w zaplanowanym terminie, tj. od 1 lipca 2020 r. Jak wynika z protokołu ze spotkania u zastępcy szefa aparatu rządu Alekseya Uvarova, kopią którego dysponuje agencja, sprzedaż nieoznakowanych papierosów po tej dacie również zostanie zakazana.

Firma TELS po raz kolejny potwierdza swoim klientom, że procesy znakowania obuwia i innych towarów kodami Data Matrix są organizowane w magazynach firmy i atestowane na rzeczywistych dostawach importu już od ubiegłej jesieni. TELS dysponuje wystarczającymi zasobami, aby poradzić sobie nawet z gwałtownym wzrostem przepływu importowanych towarów podlegających obowiązkowemu znakowaniu.