"Przewozy niektórych rodzajów ładunków ponadgabarytowych w TELS w rzeczywistości są już prawie codziennością…”

W czerwcu 2013 roku w Grupie TELS została utworzona osobna specjalna jednostka strukturalna, zajmująca się przewozami ładunków projektowych i ponadgabarytowych. Nowy dział, korzystając z całego dotychczasowego doświadczenia TELS w zakresie organizacji przewozów ładunków ponadgabarytowych, ciężkich i projektowych, zaczął również aktywnie rozwijać ten rodzaj usług. W wyniku aktywnego rozwoju tego kierunku działalności wolumen usług w zakresie przewozów ładunków ponadgabarytowych w ciągu roku wzrósł kilkakrotnie.

W przewozach międzynarodowych największy udział mają ładunki ponadgabarytowe, ciężkie i projektowe, które TELS dostarcza z Niemiec, Polski, Litwy i Węgier, jak również aktywnie działa w zakresie przewozów ładunków ponadgabarytowych na całym terenie Rosji i WNP.

Anastasija Fursowa, kierownik Działu ds. Transportu Ładunków Ponadgabarytowych i Projektowych:

„Przed powstaniem Działu ds. Transportu Ładunków Ponadgabarytowych i Projektowych TELS świadczył ten rodzaj usług jedynie w ramach kompleksowej obsługi Klientów. Jeśli u Klienta powstawała taka potrzeba, to, zgodnie z polityką firmy, staraliśmy się w maksymalnym stopniu zadowolić tę potrzebę – zorganizować przewóz ładunku ponadgabarytowego lub przewóz projektowy. Robiliśmy to z powodzeniem, ale nie uważaliśmy takie usługi za nasz profil działalności i nie rozwijaliśmy.

W czerwcu ubiegłego roku nasz dział zajął się aktywnym rozwojem i doskonaleniem usług w zakresie przewozu ładunków ponadgabarytowych, ciężkich i projektowych, co natychmiast odbiło się na ilości i jakości realizacji takich zleceń. Przewozy niektórych rodzajów ładunków w rzeczywistości są już u nas prawie codziennością.

Regularnie dostarczamy do rosyjskich portów lotniczych sprzęt lotniskowy, świadczymy usługi w zakresie przewozów pojazdów drogowych, rolniczych, wojskowych, koparko-ładowarek, maszyn, urządzeń i sprzętu przemysłowego itp.

Planujemy stopniowo ukształtować dwa kierunki w ramach działu, rozgraniczając transporty pod kątem rodzaju ładunków:

  • przewozy różnego rodzaju pojazdów (drogowo-budowlane, portowe, magazynowe, rolnicze itp.);
  • przewozy ładunków w ramach projektów specjalnych (lub, jak je nazywamy, „Projekty”)

W naszym „portfolio” mamy projekty specjalne przewozów linii produkcyjnych i zakładów, ponadgabarytowego i ciężkiego sprzętu. Niedawno podpisaliśmy kontrakt z dużą firmą energetyczną, będącą właścicielem szeregu elektrowni wodnych na terenie Rosji, wygrywając przetarg na przewóz ciężkiego ładunku”.

***

Organizacja dostaw ładunków ponadgabarytowych i ciężkich, a szczególnie, jeśli ładunek znacząco przekracza „standardowe” parametry wagowe i gabarytowe – jest jednym z najbardziej trudnych rodzajów usług transportowo-spedycyjnych.

W transporcie ponadgabarytowym doświadczenie praktyczne ma najistotniejsze znaczenie. Ułożone schematy dostaw ładunków ponadgabarytowych i ciężkich, owszem, mają duże znaczenie, ale nawet z ładunkiem tego samego rodzaju na „zdeptanych” trasach czasem mogą powstawać nieoczekiwane problemy, wymagające pilnego rozwiązania. Zadaniem specjalisty ds. organizacji transportów ładunków ponadgabarytowych i ciężkich jest minimalizacja ryzyka i sprowadzenie potencjalnych problemów do poziomu zadań do rozwiązania. Jakość rozwiązywania tych zadań w firmie TELS potwierdza rosnący wolumen usług.

Zapytaj o koszt transportu ładunku ponadgabarytowego i projektowego

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola