TELS przeprowadza optymalizację przewozów ładunków drobnicowych z Europy

W lutym 2015 roku Departament Ładunków Drobnicowych Grupy TELS przeprowadził reorganizację struktury wewnętrznej w celu przyśpieszenia procesów odbioru, konsolidacji oraz dostawy ładunków drobnicowych do różnych regionów docelowych.

Teraz odbiorem i konsolidacją ładunków w Europie zajmuje się nowy Dział Rozwiązań Transportowych – jednostka, która akumuluje wszystkie zlecenia na przewóz ładunków drobnicowych od doradców Klientów Grupy TELS, wypracowuje rozwiązania w zakresie łańcucha logistycznego, konsoliduje ładunki w Europie, kompletuje przesyłki z minimalnymi opóźnieniami czasowymi i maksymalnym wykorzystaniem mocy przewozowych. To sprzyja zarówno przyśpieszeniu dostawy ładunków drobnicowych, jak i kształtowaniu atrakcyjnej ceny usługi.

W celu dostawy ładunków drobnicowych z Europy do krajów WNP prowadzona jest współpraca z kilkoma magazynami konsolidacyjnymi na Litwie, w Hiszpanii, we Włoszech, w Polsce i w Niemczech. Ładunki tam są dostarczane w ciągu 24-48 godzin od chwili otrzymania zlecenia. Wysyłki ładunków do Białorusi i Rosji są realizowane codziennie. Przyjmujemy zlecenia dostaw wszystkich rodzajów ładunków, w tym ADR oraz wymagających temperatury kontrolowanej.