TELS sukcesywnie powiększa flotę pojazdów ciężarowych

Firma transportowa z Grupy Spółek TELS zgodnie z rocznym planem rozbudowy floty w dniu 7 sierpnia odebrała kolejne 3 nowe zestawy w składzie:

  • ciągników siodłowych DAF FT XF105.460 EURO 5 z pełnym wyposażeniem wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów (oraz, rzecz jasna, w kolorze pomarańczowym);
  • naczep kurtynowych KRONE Type SD z możliwością szybkiego załadunku od 3-ch stron oraz od góry. Naczepy posiadają również Certyfikat mocowania ładunku EN 12642 XL, co pozwoli zwiększyć konkurencyjność własnych pojazdów w przewozach wymagających dodatkowego zamocowania ładunku.

daf2.jpg

W 2012 roku jest to już piąta partia nowych pojazdów TELS CARGO. Łącznie w ciągu roku własna flota firmy powiększyła się o 19 jednostek i wynosi na dzień dzisiejszy 71 pojazdów ciężarowych oraz 4 samochody małotonażowe.

Wszystkie pojazdy zostały wyposażone w nawigację satelitarną z możliwością monitorowania pozycji w trybie czasu realnego oraz w dodatkowe systemy mocowania ładunku. To wszystko zapewnia większe bezpieczeństwo ładunku w trakcie przewozu, a wysokie normy ekologiczne pojazdów (EURO 4 i EURO 5) pozwalają optymizować wydatki na dostawę ładunków z Europy dzięki niższym opłatom drogowym.

Pojazdy małotonażowe (1,7 oraz 2,7 ton) pozwalają realizować dostawy małych partii ładunków z Europy bez zezwoleń międzynarodowych na przewozy drogowe.

Flota firmy jest powierzona stabilnej kadrze wysoko wykwalifikowanych kierowców (uprawnionych do transportu ładunków niebezpiecznych), odbywających coroczne szkolenia podwyższające kwalifikacje i atestacje, pomyślne ukończenie i zaliczenie których jest warunkiem koniecznym do pracy w firmie.