TELS zwiększa własne możliwości przewozowe na liniach z Europy do Kazachstanu

Kazachstan jest przyszłościowym kierunkiem na rynku przewozów międzynarodowych, mimo że wolumen transportów na tym kierunku na razie wygląda na mniejszy w porównaniu do wolumenu transportów do Federacji Rosyjskiej. W 2014 roku na tle ogólnej zauważalnej recesji na rynku, import z Unii Europejskiej do Kazachstanu transportem drogowym w ujęciu ilościowym wzrósł o 1,7% w porównaniu do 2013 roku. Natomiast przewozy w eksporcie z Kazachstanu do UE wzrosły o 20,7% (według danych Eurostat).

Kontynuując poszerzenie własnej floty, Grupa TELS zwiększa możliwości przewozowe na runku przewozów międzynarodowych Europa-Kazachstan (import/eksport) w celu lepszego zaspokojenia potrzeb swoich Klientów.

Warunki funkcjonowania tego kierunku przewozów (duże odległości i czas transportu, zróżnicowana jakość infrastruktury drogowej na całej trasie) nakładają podwyższone wymagania wobec stanu i wyposażenia pojazdów:

  • Pojazdy TELS na rynku przewozów międzynarodowych do/z Kazachstanu kompletowane są naczepami kurtynowymi spełniających standardy EN 12642 i EN 12642 XL – wysokie parametry zarówno pod względem sztywności ścian naczepy, jak również pod względem niezawodności systemów mocowania. Naczepy oferują możliwość załadunku od trzech stron oraz od góry.
  • Wszystkie samochody TELS wyposażone są w satelitarne systemy monitorowania, pozwalające w trybie bieżącym na lokalizację pojazdów.
  • Średni wiek pojazdów jest utrzymywany na poziomie 2,5 roku. Jednocześnie z poszerzaniem floty odbywa się jej ciągłe odmładzanie. (W samym 2014 roku zgodnie z kontraktem z firmą MAN odebrano 80 nowych pojazdów).

13-letnie doświadczenie firmy TELS na rynku przewozów międzynarodowych zapewnia jakościową i niezawodną obsługę. Status autoryzowanego przewoźnika celnego pozwala na uniknięcie konieczności wykupywania dodatkowych gwarancji przy transporcie ładunków o wysokiej wartości, co istotnie ułatwia proces przewozu, oraz dodatkowo pozwala na optymizację czasu dostawy i kosztów transportu.