W Niemczech odnotowano gwałtowny spadek ruchu samochodów ciężarowych

Według niemieckiego Federalnego Urzędu Logistyki i Mobilności (BALM) liczba pojazdów ciężarowych o masie przekraczającej 7,5 tony przejechanych po sieci dróg płatnych w Niemczech w marcu spadła o znaczne 10,9% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. W przypadku firm niemieckich spadek wyniósł 11,8%, natomiast w przypadku zagranicznych samochodów ciężarowych ogólny spadek wyniósł 9,8%. Szczególnie zmniejszyła się aktywność polskich ciężarówek będących głównym graczem na niemieckich drogach: w marcu 2024 roku ich przebieg spadł o 9,9% w porównaniu z marcem 2023 roku.

W pierwszym kwartale 2024 roku całkowity ruch samochodów ciężarowych w Niemczech spadł o 3,1%. Niemieckie ciężarówki zmniejszyły swój ruch o 3,8%, natomiast polskie przejechały o 1,9% mniej kilometrów. Warto jednak zauważyć, że nieco większy udział w ogólnym przebiegu w okresie styczeń-marzec 2024 roku (19,3%) nadal mają polskie ciężarówki w porównaniu do analogicznego okresu 2023 roku (19,1%).

Litwa w pierwszym kwartale przełamała ogólny trend: jej ruch towarowy na niemieckich drogach wzrósł o 6,1%, a jej udział w rynku również wzrósł z 3,4% w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku do 3,7% w tym samym okresie bieżącego roku.

Źródło: trans.info

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola