Europejski sektor przemysłowy wciąż próbuje wydostać się z dołka

Niektóre kraje strefy euro stopniowo zaczynają przywracać swoją działalność przemysłową, jednak w dwóch największych gospodarkach UE panuje stagnacja.

Według wskaźnika aktywności gospodarczej S&P Global Market Intelligence europejski sektor przemysłowy w dalszym ciągu ma trudności z wydostaniem się z dołka. Wskaźnik PMI dla strefy euro w marcu wyniósł 46,1 pkt, czyli o 0,4 pkt mniej niż w lutym.

Od 12 miesięcy poziom produkcji w strefie euro wykazuje tendencję spadkową. W związku ze spadkiem zakupów zapasy środków produkcyjnych zgromadzone w czasie pandemii w dalszym ciągu maleją – spadają już czternasty miesiąc z rzędu. Ceny zarówno środków produkcji, jak i produktów końcowych spadły – przedsiębiorstwa próbują konkurować cenami na rynku charakteryzującym się niskim popytem.

Oczekiwania przedstawicieli niemieckiego sektora produkcyjnego są jednak obecnie bardziej optymistyczne niż w poprzednich miesiącach. Oczekują poprawy popytu w drugiej połowie roku.

W przeciwieństwie do ogólnego spowolnienia w strefie euro, w marcu aktywność produkcyjna w Hiszpanii wzrosła drugi miesiąc z rzędu, podczas gdy Włochy również wykazały oznaki ożywienia po 11 miesiącach spadku.

Źródło: trans.info

Zostań
klientem
Закрыть окно
Aby rozwiązać Twoje problemy logistyczne, wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą
Ujawnij kontakty

Imię / Nazwisko *
Nazwa firmy
Stanowisko
Kraj
Email *
Telefon kontaktowy *
Komentarz
Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych. *
CAPTCHA
* - Wymagane pola