Wiadomości TELS

Wsparcie prawne w GS TELS: „Partner powinien czuć się bezpiecznie”

W TELS odbył się „okrągły stół” na temat prawnego wsparcia działalności transportowo-spedycyjnej oraz ochrony prawnej interesów firmy i jej partnerów.

Weryfikacja wiarygodności podwykonawców podstawowym czynnikiem bezpieczeństwa w transporcie

Celem dalszego podniesienia skuteczności działań mających za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa ładunków, w Grupie Spółek TELS zatwierdzono zaktualizowaną Instrukcję w sprawie dopuszczenia podwykonawców (firm transportowych) do współpracy.

Kryteria wiarygodności biznesu. Zarządzenie ryzykiem

W Centrum Szkoleń Korporacyjnych GS TELS odbył się „okrągły stół” na temat zarządzania ryzykiem.

TELS sukcesywnie powiększa flotę pojazdów ciężarowych

Firma transportowa z Grupy Spółek TELS zgodnie z rocznym planem rozbudowy floty w dniu 7 sierpnia odebrała kolejne 3 nowe zestawy w składzie: ciągników siodłowych DAF FT XF105.460,naczep kurtynowych KRONE Type SD z możliwością szybkiego załadunku od 3-ch stron oraz od góry.

W Korporacyjnym Centrum Szkoleniowym GS TELS trwają szkolenia dla grupy nowych pracowników firmy

Celem zaspokojenia stale rosnącego popytu firmy na profesjonalną kadrę w Grupie Spółek TELS od 2006 roku funkcjonuje własna jednostka szkoleniowa – Korporacyjne Centrum Szkoleniowe. Setki pracowników firmy każdego roku odbywają w nim wstępne szkolenia oraz podnoszą poziom swojej wiedzy.

4-ta partia nowych samochodów w 2012 roku

Należąca do Grupy Spółek TELS firma transportowa w dniu 19 lipca odebrała kolejną (4-tą w tym roku) partię nowych pojazdów – 5 ciągników MAN TGX 18.400 z naczepami-plandekami KOEGEL SN24.

Nowe pojazdy ciężarowe w składzie własnej floty GS TELS

20 czerwca 2012 roku własna flota grupy spółek TELS po raz trzeci (!) w bieżącym roku powiększyła się o nowe samochody. Trzy nowe ciągniki siodłowe DAF FT XF105.460 z naczepami SCHMITZ SCS 24/L (z zsuwaną plandeką z możliwością szybkiego załadunku od 3-ch stron jak również od góry) w krótkim czasie podejmą pierwsze ładunki naszych Zleceniodawców.

Satysfakcja Zleceniodawców z usług TELS w ciągu roku wzrosła 2-krotnie

Dział Analityczny GS TELS podsumował wyniki „Badania satysfakcji zleceniodawców – 2012”. Takie badanie jest przeprowadzane co roku z wykorzystaniem powszechnie uznanej w świecie metody SERQUAL, która pozwala bardzo obiektywnie określić, w jaki sposób nasi Zleceniodawcy oceniają firmę oraz jej usługi z punktu widzenia podstawowych parametrów jakości.

Kolejne powiększenie własnej floty TELS

13 czerwca 2012 roku flota firmy TELS powiększyła się o kolejne 6 zestawów składających się z ciągników siodłowych MAN TGX 18.400 oraz naczep Koegel SN24.

Firma TELS poszerza swoje możliwości w zakresie przewozów ładunków drobnicowych

W maju 2012 roku celem ulepszenia funkcji konsolidacji ładunków oraz optymizacji rozwiązań logistycznych w zakresie dostaw ładunków drobnicowych w kierunku UE-WNP Grupa Spółek TELS zawarła umowę partnerską z magazynem konsolidacyjnym w Forst (Niemcy).

W oddziałach GS TELS w Mińsku i Warszawie odbyły się szkolenia podwykonawców

W kwietniu i maju 2012 roku pracownicy TELS przeprowadzili szkolenia dla przewoźników, którzy na zasadzie kontraktu obsługują transporty Kluczowych Klientów firmy.

Ważne informacje dla partnerów: o wzmocnieniu kontroli na rynku przewozów towarów z UE do Rosji i możliwym wzroście stawek frachtowych

Na rynku międzynarodowych przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej z dniem 2 maja 2012 r. nastąpią zmiany polegające na wzmocnieniu kontroli nad przestrzeganiem przez zagraniczne firmy transportowe warunków wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych z krajów Europy, jak również nastąpi znaczący wzrost kwot mandatów za nieprzestrzeganie przepisów systemu obrotu zezwoleniami.

TELS poszerza zakres terytorialny przewozów morskich

W I kwartale 2012 roku Departament Przewozów Multimodalnych Grupy Spółek TELS uruchomił 2 nowe kierunki przewozów morskich.

Ocenić, Dobrać, Rozwinąć! Wdrożenie modelu kompetencyjnego do praktyk HR GS TELS

W GS TELS prowadzone są aktywne prace w zakresie wdrożenia modelu kompetencyjnego do praktyk HR. W praktykach zarządzania firm zagranicznych model kompetencji zawodowych jest rozpatrywany jako wielofunkcyjne narzędzie pracy z personelem

Transport kosztownego sprzętu dla fermy drobiu

W styczniu-lutym 2012 roku firma TELS zrealizowała dostawę projektową — transport ładunku w postaci sprzętu dla fermy drobiu. Zleceniodawcą została duża firma rosyjska

Wyniki pracy firmy transportowej GS TELS w 2011 roku

2011 rok dla firmy transportowej GS TELS — TELS CARGO — był dosyć udany. Pomimo faktu, że od maju 2011 roku sytuacja rynkowa wbrew prognozom mocno przyczyniała się do spadku przychodów

W 2011 roku w szkoleniach zorganizowanych przez Korporacyjne Centrum Szkoleniowe TELS wzięło udział 524 słuchaczy

Głównym składnikiem sukcesu w zakresie organizacji przewozów są kwalifikacje personelu. Ciągłe szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników pozwalają firmie TELS stabilnie rozwijać się i zwiększać wolumen świadczonych usług w każdej sytuacji gospodarczej.

TELS ulepsza warunki ubezpieczenia odpowiedzialności wobec klientów oraz warunki ubezpieczenia ładunków

W styczniu 2012 roku Grupa Spółek TELS otrzymała polisę ubezpieczeniową od firmy Brit Insurance, która należy do syndykatu największej firmy ubezpieczeniowej Lloyd’s, Wielka Brytania.

W 2011 roku TELS przeprowadził badanie satysfakcji swoich partnerów-firm transportowych

Nasi partnerzy — firmy transportowe — wysoko oceniają jakość usług oraz konkurencyjność warunków współpracy z TELS.